E-WYDAWNICTWA SPDS znajdziecie na:
|
Info o spds - pdf
DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU najwyższe, regionalne wyróżnienie, przyznawane corocznie przez Kapitułę Wyróżnienia, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jeden z ważniejszych elementów promujących oraz integrujących Dolny Śląsk. Dla nagrodzonych jest cenionym godłem promocyjnym, a laureaci szczycą się zdobyciem Dolnośląskiego Klucza Sukcesu.
Wyróżnienie przyznawane jest corocznie od 1997 r. W latach 1997-2015 odbyło się już 19 edycji konkursu, każda zakończona uroczystym finałem w jednym ze znanych dolnośląskich miast. Nagrodami dla laureatów konkursu są statuetki Dolnośląskiego Klucza Sukcesu (projekt: artysta plastyk Jerzy Jerych), kute przez artystę kowala Pana Ryszarda Mazura honorowego klucznika miasta Wrocławia.
Jest to jedno z pierwszych przedsięwzięć Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Zostało ustanowione przez członków Stowarzyszenia w 1996 r. i od tego czasu przyznawane jest corocznie. "Dolnośląskie Klucze Sukcesu" przyznawane są przez Kapitułę Wyróżnienia wybieraną na 2 lata przez Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, spośród osób cieszących się uznaniem i autorytetem na Dolnym Śląsku.
Od 2000 r. Kapituła przyznaje wyróżnienia specjalne.
Obecnie Kapituła wyłania laureatów w następujących kategoriach:
- Największa osobowość w promocji Dolnego Śląska
- Za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej
- Za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce
- Za wybitne osiągnięcia w działalności samorządowej
- Dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej
- Dla najlepszego przedsięwzięcia turystycznego lub organizatora masowych imprez kulturalnych, rekreacyjnych lub sportowych
- Dla dolnośląskiej firmy najlepiej współpracującej ze społecznością lokalną
Zapraszamy na stronę WWW Inicjatywy: www.kluczsukcesu.pl, gdzie znaleź można materiały z wszystkich edycji Wyróżnienia.
INTERAKTYWNY SAMORZĄD - to projekt realizowany społecznie od 2007 r. przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu oraz Agencję Interaktywną 3Cube, którego głównym celem jest min. ocena funkcjonalna i merytoryczna serwisów internetowych gmin Dolnego Śląska i diagnozowanie aktualnego stanu wykorzystania Internetu, na rzecz promocji i rozwoju gmin przez władze samorządowe Dolnego Śląska.
W ramach projektu opublikowano już 3 raporty (treść raportów można znaleźc na stronie biblioteki Cyfrowy Dolny Śląsk).
Projekt ten realizuje min. misję działania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego w naszym regionie.
DOLNOŚLĄSKIE FORUM ENERGII ODNAWIALNEJ
W Unii Europejskiej zakłada się, że do 2020 roku udział odnawialnych źródeł energii w gospodarce energetycznej wyniesie średnio 20 proc.
Polska musi sprostać temu wyzwaniu. Rosnący wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii w rozwoju gospodarczym kraju dyktuje potrzebę rozpropagowania wiedzy na ten temat wśród szerokiego grona odbiorców.
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ
Od dawna jest stałym elementem życia kulturalnego Dolnego Śląska. Rozbrzmiewające najlepszymi wykonaniami największych dzieł muzyki klasycznej zacne mury trzebnickiej Bazyliki Św. Jadwigi to wielkie przeżycie dla melomanów praktycznie z całego kraju... i nie tylko. Lata konsekwentnej pracy nad formułą imprezy, zapraszanie najwybitniejszych wykonawców i wreszcie różnorodność repertuarowa zadecydowały o pozycji na kulturalnej mapie Polski.
Na festwialach odbywających się już nie tylko w Trzebnicy, ale także w wielu innych miastach i parafiach Dolnego Śląska gości wielu znakomitych polskich i międzynarodowych artystów, tworzących unikalny i niepowtarzalny klimat artystyczny podczas koncertów.
Zapraszamy na koncerty festiwalu.