E-WYDAWNICTWA SPDS znajdziecie na:
|
o stowarzyszeniu
Potrzeba racjonalnej integracji w celu prowadzenia planowych i przemyślanych działań promujących Dolny Śląsk we Wrocławiu doprowadziła do zarejestrowania 26 czerwca 1996 roku Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.
Stowarzyszenie, to regionalny sojusz dla radnych i urzędników gminnych, biznesmenów i pracowników każdej branży, twórców kultury i sztuki, ludzi kreatywnych, którym rozwój tego regionu leży głęboko na sercu. Działalność Stowarzyszenia skutecznie integruje środowisko Dolnego Śląska i promuje cały region dolnośląski nie tylko w kraju ale poza jego granicami.
Dzieje się to przy pomocy instrumentów stworzonych przez animatorów tego ruchu, a do fundamentalnych inicjatyw zaliczyć należy:
DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU - najwyższe, regionalne wyróżnienie, przyznawane corocznie przez Kapitułę Wyróżnienia, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem
w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jeden z ważniejszych elementów promujących oraz integrujących Dolny Śląsk. Dla nagrodzonych staje się coraz bardziej cenionym godłem promocyjnym, a laureaci szczycą się zdobyciem "Dolnośląskiego Klucza Sukcesu".
CYKL WYDAWNICZY "DOLNY ŚLĄSK WCZORAJ I DZIŚ" - cykl publikacji przedstawiający, w sposób przystępny i rzetelny, w ujęciu przedmiotowym, w ściśle określonej przestrzeni czasowej
i geograficznej, dzieje ziemi dolnośląskiej w przekroju dziesięciu wieków. Oprócz głównych monografii, wydawane są w ramach cyklu suplementy stanowiące rozwinięcie tematów zawartych
w tomie głównym. Nad całością cyklu czuwa Rada Programowa w składzie: dr Bogdan Cybulski,
bp Edward Janiak, dr Adolf Juzwenko, Jerzy Ludwin, Sławomir Najnigier, Rainer Sachs,
prof. dr hab. Włodzimierz Suleja. Szczegółowe opisy dotychczas wydanych publikacji na stronie www.dolnyslask.wroc.pl (zakładka Dolny Śląsk wczoraj i dziś).
DOLNOŚLĄSKIE FORUM SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - to unikatowe w Polsce doroczne spotkanie dolnośląskich działaczy samorządowych (głownie wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów) dobrze służące wymianie doświadczeń, wspólnym porozumieniom oraz konsolidacji i integracji regionu. Podczas obrad forum poruszane są problemy związane min.
z rozwojem regionu, jego gospodarką, promocją.
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWE - wyjątkowe dolnośląskie muzyczne święto będące stałym elementem życia kulturalnego naszego Regionu, które Stowarzyszenie od 2004 r. otacza opieką i wspiera promocyjnie. Na festiwalach odbywających się już nie tylko w Trzebnicy, ale także w wielu innych miastach i parafiach Dolnego Śląska gości wielu znakomitych polskich i międzynarodowych artystów, tworzących unikalny i niepowtarzalny klimat artystyczny podczas koncertów.
DOLNOŚLĄSKIE FORUM ENERGII ODNAWIALNEJ - spotkania dolnośląskich przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli firm i instytucji wyrosłe z potrzeby zaktywizowania tempa rozwoju zastosowania odnawialnych źródeł energii w naszym Regionie. Spotkaniom tym, pozwalającym zdobyć wiedzę na temat strategii rozwoju odnawialnych źródeł energii, uwarunkowań prawnych, rodzajów oze, aspektów technicznych i ekologicznych zastosowań urządzeń i systemów oze towarzyszą prezentacje targowe.
INTERAKTYWNY SAMORZĄD (logo projektu z napisem) - to projekt realizowany społecznie
od 2007 r. przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, Wyższą Szkołą Handlową
we Wrocławiu oraz Agencję Interaktywną 3Cube, którego głównym celem jest min. ocena funkcjonalna i merytoryczna serwisów internetowych gmin Dolnego Śląska i diagnozowanie aktualnego stanu wykorzystania Internetu, na rzecz promocji i rozwoju gmin przez władze samorządowe Dolnego Śląska. W ramach projektu opublikowano już 2 raporty. Projekt ten realizuje min. misję działania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego w naszym regionie.
DOLNOŚLĄSKI KLUB PROMOCJI PLASTYKI - powstał w wyniku wieloletniej współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa we Wrocławiu. Klub ma
na celu min. inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć związanych z kulturą i edukacją plastyczną, promowanie lokalnych i dolnośląskich osiągnięć plastycznych dotyczących działalności samorządowej, gospodarczej i turystycznej, doradztwo i pomoc w organizacji lokalnych imprez plastycznych.
Klub Łuczniczy DOLNOŚLĄZAK - projekt zapoczątkowany w 2007 r. mający na celu promocję Dolnego Śląska poprzez inicjowanie i prowadzenie działalności sportowej, rekreacyjnej i turystycznej w regionie. Działania Klubu ugruntowują silną pozycję Dolnego Śląska w środowisku polskiego jak
i europejskiego łucznictwa bloczkowego.
Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywami Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Są to:
W przygotowaniu...
Podkategorie
-
Dane teleadresowe - kontakt
Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska
Budynek Telewizji Wrocław
54-613 WROCŁAW
ul. Karkonoska 8
tel./fax (071) 354-57-00
tel. (071) 368-44-05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.dolnyslask.wroc.pl
Nr KRS: 0000072956
NIP: 896-10-04-026
Regon: 930858763
Konto: BZ WBK SA I O/Wrocław
91 1090 2398 0000 0006 0802 4693- Liczba artykułów:
- 2
-
władze spds
- Liczba artykułów:
- 2
-
Statut SPDS
- Liczba artykułów:
- 13
-
Info o spds - pdf
- Liczba artykułów:
- 4
-
partnerzy
- Liczba artykułów:
- 1